Implant to najlepsze rozwiązanie pozwalające na odbudowę utraconego zęba. Jest to tytanowy lub cyrkonowy element budową przypominający śrubę, który zostaje umieszczony w kości. Zabieg standardowo przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Po 14 dniach należy zgłosić się do gabinetu na zdjęcie szwów. Integracja implantu z kością trwa zazwyczaj 6-12 tyg., ale w niektórych przypadkach możliwe jest natychmiastowe obciążenie implantu. Po pełnej osteointegracji przeprowadzana jest procedura odsłonięcia implantu i przykręcenia śruby gojącej, wykonana w znieczuleniu miejscowym. Po kolejnych dwóch tygodniach, w których następuje gojenie i przebudowa dziąsła można pobrać wycisk pod koronę protetyczną.
Implant, w przeciwieństwie do mostu protetycznego, nie narusza sąsiednich zębów. Prawidłowa integracja z kością pozwala na zachowanie jej prawidłowego poziomu.

Mobirise

Implant pozwala na odbudowę pojedynczego zęba, możliwe jest także wykonanie mostu na implantach i odbudowę 3-4 zębów.

Mobirise

W naszym gabinecie od 10 lat z powodzeniem stosujemy procedurę All-On-Four, czyli odbudowę całego łuku zębowego przy wykorzystaniu minimalnej liczby implantów.

T