To szybko rozwijająca się, fascynująca dziedzina stomatologii. Współczesna ortodoncja to nie tylko proste zęby i piękny uśmiech, to poprawa zdrowia i życia. Wady zgryzu mogą prowadzić do zaburzeń w stawach skroniowo-żuchwowych, bólów głowy, napięcia mięśni obręczy barkowej i kręgosłupa.

Leczymy aparatami stałymi i ruchomymi a także systemem nakładkowym. Dobór aparatu następuje po przeprowadzeniu badania i diagnostyki. W trakcie całego leczenia zalecamy regularne wizyty u higienistek, aby nie dopuścić do powstania odwapnieni czy stanów zapalnych dziąseł.

Najchętniej pracujemy aparatami Damon, dzięki którym czas leczenia jest maksymalnie skrócony, a dolegliwości zminimalizowane. O systemie można poczytać tutaj www.damonbraces.pl/choose

Dla pacjentów którym zależy na wysokiej estetyce polecamy aparaty Damon Clear www.damonbraces.pl/products/damon-clear

Często łącznie z aparatem stałym stosujemy aparaty rozszerzające szczękę czy zmieniające pozycję żuchwy. Dzieci leczymy zazwyczaj dwuetapowo, najpierw likwidując nieprawidłowe nawyki i umożliwiając prawidłowy wzrost, ostatecznie, po kilku latach szeregując zęby stałymi aparatami.

Dobrze prowadzone leczenie często wymaga współpracy z innymi specjalistami: logopedą, fizjoterapeutą/osteopatą, laryngologiem, ponieważ tylko nosowy sposób oddychania, prawidłowa pozycja języka i odpowiednie napięcie mięśni da zadowalający i trwały efekt leczenia.

Mobirise
Mobirise
Mobirise
T